آموزش کشتن پنجمین باس در ICC

در حالت ۲۵ نفره به دو عدد تانک نیاز هست- ۴ الی ۶ عدد هیلر و ۱۷-۱۸ تا Dps ..افراد باید gear خوبی داشته باشند…این دسته از باسها نیاز به DpS بالاتری دارند.

توانایی ها:

Gastric Bloat هر ۱۵ ثانیه زده میشه روی تانکی که باس رو در اختیار داره و برای مدت ۱۰۰ ثانیه به تانک debuff میده که میزان Damage Taken تانک رو ۱۰% افرایش میده…

اگر تعداد Gastric bloat ها به ۱۰ عدد برسه روی یک تانک اون تانک درجا میمیره و به اطرافیانش damage میده…Gastric Explosion در این زمان ایجاد میشه و تانک رو میکشه…

نکته: برای جلوگیری از تک شدن باید تانک ها وقتی تعداد debuff هاشون به ۶-۷ تا رسید تانک دیگر باس رو در اختیار بگیره…

Gaseous Blight لایه هایی از گاز کشنده نارنجی رنگی که به صورت ابری در نزدیکی سطح زمین قرار میگیره…این ابر به بازیکنها اتک هایی میده هر ثانیه ولی اونقدر خطرناک نیستش…این ابر ۴ لایه داره که هر بار که باس یه gaseous blight میزنه قدرتش بیشتر از دفعه قبل میشه… نوع اتکی که ان گاز میده از نوع Shadow هست…

Inhale Blight که ۳٫۵ ثانیه طول میکشه تا این اسپل زده بشه و نمیشه اون رو interrupt کرد…هر ۳۰ ثانیه توسط باس زده میشه که باعث میشه در هر بار gaseous blight رو جمع میکنه از سطح سالن و این کار باعث میشه که ۳۰% میزان سرعت اتکهاش و physical damage ـش افزایش پیدا کنه…باس وقتی اسپل بالا رو بزنه اون ۳۰% قدرت بیشتر به صورت یک buff زده میشه روی خودش….تعداد buff ـی که میتونه بزنه روی خودش از این نوع ۳ عدد هست که میتونه تا ۹۰% قدرت باس رو بیشتر کنه….بازیکنها باید دقت داشته باشند به تعداد بافهای باس…

Vile Gas به صورت تصادفی باس میزنه روی یکی از بازیکنها در ۱۰ نفره و ۲-۳ تا بازیکن در ۲۵ نفره هر ۱۰-۱۵ ثانیه ….وقتی یکی از بازیکنها این debuff رو میگیره برای مدت ۶ ثانیه شبیه افراد استفراقی میشه و هر دو ثانیه اتک میخوره …. هیلرها باید حواسشون به این افراد خیلی جمع باشه….این debuff اکثراً روی range ها زده میشه … اگر کسی این debuff رو گرفت بقیه بازیکنها باید ازش دور بشن تا یه وقت رنگی نشن ! تعداد بازیکنهایی که این debuff میگیرن ۸ نفر برای ۲۵ نفره و ۴ نفر برای ۱۰ نفره ….

Gas Spore هر ۲۵ ثانیه باس گوی هایی نارنجی رنگ خارخاری رو میزنه روی ۳بازیکن در ۲۵ نفره و ۲ بازیکن در ۱۰ نفره …کسی که این Debuff رو داشته باشه یه میزانی اتک میخوره که کم هست مقدارش و بقیه بازیکنها باید سریع خودشون رو برسونن به یکی از این افرادی که debuff دارند و بچسبن بهش…۱۰ ثانیه وقت دارند بقیه تا سریع حرکت کنند و در جای خود مستقر بشوند….

نکته: در ۲۵ نفره یه نفر که spore داره باید حرکت کنه به سوی باس و دقیقا” جایی قرار بگیره که همه ی tank و melee ها رو ساپورت کنه…. نفر دوم با رعایت فاصله از spore ـه اول در یه نقطه قرار میگیره و تعداد حدوداً ۶-۷تا range رو تحت پوشش قرار میده…. spore سوم هم همین طور با رعایت فاصله با دو spore قبل ۵-۶ تا range رو میگیره زیر بال و پره خودش ….(هدف از این کارا اینه که همه بتونن buff بگیرند)

در ۱۰ نفره یه نفر میره زیر باس و یه نفر همه ی range ها رو ساپورت میکنه….

نکته: بعد از اینکه spore ها ترکیدند باید همه برگردند به جاهای اصلی خودشون….

این توپ ها بعد از ۱۲ ثانیه منفجر میشن خود به خود و مقداری اتک میدن به همه ی افراد که نزدیکش بودند ولی کاره مهمی که میکنه اینه که میزان Shadow Resistance رو ۲۵ % افزایش میده که باعث میشه کمتر damage بخورید ….برای هر spore … تا آخر بازی میشه تا ۳ buff رو همزمان داشت که ۷۵% میزان Shadow damage رو کاهش میده…هر spore در هر دفعه = یک امتیاز ;)

Pungent Blight بعد از اینکه باس سومین باف inhale blight رو کسب کرد بعد از۳۰ ثانیه اون بافها کاملاً از بین میرن و بجاش Gaseous Blight در سالن پخش میشه که میزان قابل توجهی damage میزنه به بازیکنها (قابل توجه هیلر ها)….باید بازیکنها برای نمردن حداقل یه باف inoculated داشته باشند….

Berserk در مدت ۵ دقیقه باید باس رو بزنید اگر نتونستید باس enrage میشه و با هر اتک یه نفر رو میکشه….

نکته ۱ :بهتر هست لیدر raid رو تقسیم کنه …تا بازیکنها بدونن وقتی spore ها ظاهر شدند به کجا بروند…(مثلاً یه گروه melee ه و دو گروه range برای ۲۵ نفره یا یک گروه در زیر باس برای ۱۰نفره )

نکته ۲ :اگر raid شما بیش از ۴ range داره بهتر هست healer ها در گروه melee ها گذاشته بشن تا وقتی Vile Gas زده میشه مبادا یک هیلر Vile Gas بشه ….

نکته ۳ :اگر تعداد range رید شما کمتر از ۴ هست باید هیلرها رو ببریم جزو range ها قرار بدیم و از melee ها فاصله بگیرند…فوقش فقط Vile Gas میشن ….ولی در عوض جان melee ها و tank در خطر نمیافته….

نکته ۴ : dps ها باید تمام قدرتشون رو روی این باس تخلیه کنن هرچی عقده دارند تخلیه کنن رو این بدبخت…

ICC

ICC