بررسی بازی Metro Last Night

دنیای Fallout را پشت سر گذاشتیم و در شهرهای I Am Alive به دنبال خانواده ای گم شده، گشتیم! اما در METRO: Last Light قرار است با دنیای جدیدتری روبرو شویم. دنیای آخر الزمانی ای که در نسخه اول این سری از بازی ها به نمایش درآمد، بسیار زیبا و جذاب بود و تفاوت های زیادی با سایر بازی های موجود در بازار داشت. ما با این آگاهی به سراغ LL می رویم که می دانیم اتفاقات آن یک سال پس از METRO 2033 رخ می دهد. قرار است دوباره در تونل های سرد و تاریکی حضور پیدا کنیم که وقایع زیادی در آن ها رخ می دهند. استودیوی ۴A Games دوباره ما را به شهر مسکو و فضای دراماتیک آن می برد تا با دنیای منحصر به فرد آن مبارزه کنیم.

در LL زندگی جدیدی را شاهد خواهید بود. برف های رادیواکتیوی از آسمان می بارند و یخ ها گرم شده اند و در حال آب شدن هستند. مردم زندگی جدیدی را آغاز می کنند که بسیار سخت تر از گذشته است. نیاز به آب سالم و غذا به موضوع مهمی تبدیل شده است. خورشید نیز دیگر معنای زندگی بخش ندارد و با اشعه هایش به مردم آسیب می زند. تغییرات محیطی و آب و هوایی را به خوبی در بازی مشاهده می کنید، چون تیم سازنده تکنولوژی های جدیدی را برای طراحی آن خلق کرده اند. در LL دنیای مرده قبلی در حال تغییر است و گذر فصل ها باعث شده اند تا زندگی در زمین نیز شروعی مجدد داشته باشد و گیاهان نیز سر از خاک بیرون آورند، اما هنوز زندگی در تونل های مترو جریان دارد و مردمی که تا کنون نجات پیدا کرده اند، در این مکان ها زندگی می کنند.

منابع آبی برای بازماندگان از اهمیت زیادی برخوردار است و هر گروهی که این منابع را در اختیار داشته باشد، قدرت بیشتری نیز خواهد داشت. در گوشه و کنارهای بازی، پرچم های قرمزی را مشاهده می کنید که مکان های خاصی را به تصرف درآورده اند. در این نسخه نیاز به ماسک گاز نیز بیشتر از نسخه قبلی احساس می شود. برای حرکت در قسمت های مختلف، حتماً باید این ماسک را داشته باشید. محیط ها بسیار بزرگتر شده اند و به همین دلیل بازیکنان باید به جاهای زیادی سر بزنند. در LL باید بسیار آرام حرکت کرد تا بتوان با شخصیت آرتیوم (Artyom) به قسمت های مختلفی رفت.

مکان هایی که مدت ها در اختیار انسان ها بودند، در حال نابودی هستند و کسانی که در آن ها بوده اند، به شکل مرموزی کشته شده اند. این موضوع ترس عجیبی را در فضای تمدن جدید انسان ها به وجود آورده است. سر و صداهای مختلف و گاه دلخراشی در طول بازی شنیده می شوند که نوید یک اتفاق ناخوشایند را می دهند. خیلی از این صداها می توانند مربوط به خودکشی یکی از مردمی باشند که دیگر نمی توانند این سختی ها را تحمل کنند. تغییرات بسیار خوبی که در موتور بازی به وجود آمده، باعث شده تا ما یک اتمسفر بسیار عالی همراه با بافت هایی بسیار باکیفیت را در LL مشاهده کنیم. زمانی که آرتیوم ماسکش را به صورت می زند، بخار تنفس او روی ماسک را می بینید.

فیلترهای جدیدی برای این قسمت طراحی شده اند که حس قرار گرفتن ماسک روی صورت را به خوبی به شما انتقال می دهند. توجه سازندگان به جزئیات بسیار خوب بوده و آن ها سعی کرده اند تا چیزی از بازی جا نیفتد. افکت های تصویری در زمانی که ماسک زده اید، با حالت بدون ماسک، تفاوت می کنند. همچنین لاشه اتومبیل ها، سیستم های تخریب شده و پوکه های بجا مانده از تیراندازی ها را به خوبی در محیط بازی مشاهده خواهید کرد. در یکی از مأموریت ها وظیفه خواهید داشت که به یک کلیسا برسید، اما برای رسیدن به آن باید از یک قایق چوبی که یک موتور دیزلی دارد، استفاده کنید. اینجاست که باید چند کار مختلف انجام دهید. یکی اینکه باید به دنبال سوخت باشید تا موتور کار کند و دوم اینکه باید از دست مردمی که به شما حمله می کنند، نجات پیدا کنید. پیدا کردن مخزن سوخت، کار چندان سختی نیست و پس از کمی جستجو، آن را پیدا می کنید.

یکی از آن ها را در یک Cockpit پیدا می کنید که مربوط به یک هواپیمای سقوط کرده می شود. موتور قایق با سر و صدای زیادی روشن می شود و توجه همه را به سمت خودش جلب می کند. موجوداتی که در تاریک ترین قسمت های مسکو قرار دارند، به سمت صدا می آیند و اگر شما را ببینند، کارتان تمام است!. در حالیکه قایق حرکت می کند، این وجودات ترسناک به دنبال شما راه می افتند و سعی می کنند تا به قایق برسند و یا آن ها را خراب کنند. اینجاست که شخصیت های بازی باید راه چاره ای پیدا کنند. در همین بین، گروهی دیگر نیز سعی می کنند تا هم شما را از بین ببرند و هم با این هیولاها درگیر شوند. در این زمان، آرتیوم متوجه می شود که می تواند کار دیگری انجام دهد که ممکن است تنها راه فرار آن ها از این مخمصه باشد. LL به ما یک دنیای بسیار متحول شده را نشان می دهد که ساختار کلی آن از نسخه اول حفظ شده و المان های جدیدی نیز به آن اضافه شده است.

7 فکر می‌کنند “بررسی بازی Metro Last Night

 1. amir

  سلام به نظر شما می تونم بازی رو رون بازی کنم یا در هر سطح گرافیکی لطفا زود جواب بدین این سیستم من:
  GRAPHIC:ASUS gt520
  RAM:4gh
  CPU:CORE i3 3.4
  RESULATION:1600.900
  win:7

دیدگاه‌ها بسته هستند.