خط داستانی فیلم «خدای جنگ» ربطی به بازی‌هایش ندارد

با انتشار اولین قسمت از سری بازی‌های “خدای جنگ”، خبرهایی مبنی بر اقتباس سینمایی از آن به گوش می‌رسید. این خبرها و شایعات مدتی قبل با تایید سونی، رنگ واقعیت به خود گرفت و پروژه تولید فیلم سینمایی بر اساس این بازی رسما آغاز شد.

پاتریک ملتون و مارکوس دانستان، نویسندگان فیلم‌های ترسناک “اره” که نگارش فیلم‌نامه‌ی “خدای جنگ” را بر عهده دارند، اخیرا اطلاعات تازه‌ای را از این فیلم در اختیار رسانه‌ها قرار داده‌اند. به‌گفته‌ی این دو نویسنده، داستان فیلم “خدای جنگ” با آن‌چه در بازی‌ها دیده‌ایم تفاوت بسیاری خواهد داشت.
کمپانی سونی ناشر بازی که تولید فیلم را هم بر عهده دارد، از شباهت احتمالی فیلم “خدای جنگ” به آثاری مانند “برخورد تایتان‌ها” و “فناناپذیران” ابراز نگرانی کرده و با باز گذاشتن دست این دو نویسنده از آنها خواسته تا خط داستانی تازه و متفاوتی را برای کریتوس خلق کنند.

GOD OF WAR

جالب این‌جا است که موج ساخت فیلم‌های پرهزینه بر اساس اساطیر یونانی، بعد از موفقیت بازی “خدای جنگ” به راه افتاده‌است. این دو نویسنده ضمن استقبال از پیشنهاد سونی، اعلام کرده‌اند که فیلم‌نامه‌ی آنها مسیری مانند «بتمن می‌آغازد»، اولین قسمت از سه‌گانه‌ی کریستوفر نولان را در معرفی و خلق شخصیت “کریتوس” دنبال خواهد کرد.
باید دید که این اقدام سونی، چه واکنشی را از سوی هوادارن بازی به همراه خواهد داشت. جدیدترین قسمت از سری بازی‌های “خدای جنگ” بهار امسال با عنوان “رستگاری” برای کنسول PS3 منتشر خواهد شد که داستان آن به قبل از ماجراهای سه‌گانه‌‌ی بازی برمی‌گردد.
منبع : کافه بازی

1 فکر می‌کنند “خط داستانی فیلم «خدای جنگ» ربطی به بازی‌هایش ندارد

  1. بهمن

    با سلام
    من ی کلیب از فیلم خدای جنگ دیدم انیمیشن نیست ولی در عجبم ک چرا هیچ موضوعی در این باره در اینترنت یافت نمیشه؟

دیدگاه‌ها بسته هستند.