معروف‌ترین قهرمان زن دنیای بازی‌ها “لارا کرافت” برمیگردد

لارا کرافت اصلیترین شخصیت سری بازی‌های “مهاجمین مقبره” و معروف‌ترین قهرمان مونث دنیای بازی‌ها است. دختر ماجراجویی که با الهام از سری فیلم‌های “ایندیانا جونز” خلق شده و در اقتباس‌های سینمایی خود آنجلینا جولی را به یک سوپراستار معروف تبدیل کرد.

جدیدترین بازی از سری مجموعه “Tomb Raider” پانزدهم اسفند ماه امسال برای PS3، Xbox 360 و PC منتشر خواهد. Tomb Raider جدید که دهمین عنوان از این سری بازی است، دنباله‌ی قسمت‌های قبلی محسوب نمی‌شود و داستان لارا کرافت را در یک ریبوت و از ابتدا روایت می‌کند.

“مهاجم مقبره” جدید در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۱ توجه گیمرها و رسانه‌ها را به خود جلب کرد. پس از به تعویق افتادن بازی حالا بیشتر بازیبازها منتظر بازگشت لارا کرافت اند.

کارل استوارت مدیر شرکت “کریستال داینامیک” سازنده‌ی Tomb Raider، اخیرا در توئیتر خود به تعدادی از سوالات بازیبازها و طرفداران “مهاجم مقبره” درباره‌ی این بازی پاسخ داده‌است.
Tomb Raider
استوارت درباره‌ی مدت زمان گیم‌پلی “مهاجم مقبره” اشاره کرده که با توجه به نوع بازی هر بازیباز، به پایان رساندن بازی بین ۱۲ تا ۱۵ ساعت زمان لازم خواهد داشت که نسبت به بازی‌های قبلی در این سری، مدت زمان طولانی‌تری محسوب می‌شود.

استوارت هم‌چنین اعلام کرده که در Tomb Raider جدید بر خلاف بازی‌های قبلی، لارا توانایی شنا کردن در محیط‌های مختلف را نخواهد داشت و هم‌چنین دیگر از جعبه کمک‌های اولیه یا بسته‌های افزایش جان شخصیت، خبری نخواهد بود. این بازی جدید برای کنترل جان شخصیت اصلی بازی، از الگوی جدید و رایج احیا استفاده می‌کند.

استوارت سوال طرفداران درباره‌ی ارتباط یا ادای دین نسبت به قسمت‌های قبلی بازی را بدون پاسخ گذاشته و ساخته شدن دنباله‌ برای Tomb Raider جدید را هم منوط به موفقیت این بازی دانسته‌است.

این در حالی است که خبرهای ساخت فیلم سینمایی جدیدی بر اساس شخصیت لارا کرافت هم شنیده می‌شود.